כניסה

עובדות שלא בטוח ידעתם על ירושלים

עובדות שלא בטוח ידעתם על ירושלים
מאת | נטע | צוות תמי תמי

ניו יורק זה פה

האדריכל שתכנן את בניין האמפייר סטייט בניו-יורק, ארתור לומין הרמון תכנן גם את אחד הבניינים הכי יפים בירושלים, בניין הYMCA. הבניין שנועד לפעילות מקרבת בין שלושת הדתות מכיל אלמנטים בעברית, אנגלית וערבית והמון פרטים שמסמלים את הדתות השונות. אפשר למצוא בריכה עם חדר כושר, מלון ואודיטריום וגן ילדים שמקבל ילדים מדתות שונות.

יש הפרעה נפשית על שמה

סינדרום ירושלים, כבר מהמאה ה14 יש עדויות לתופעה של הפרעה פסיכוטית זמנית בה אדם חושב שיש לו יכולות משיחיות ואלוהיות בעקבות ביקור בירושלים. התופעה הזאת מופיעה בעיקר אצל תיירים צליינים הן יהודים והן נוצרים בעקבות בעיר הקדושה בעולם. מקרה מפורסם הוא של מייקל קואהן, אוסטרלי שקיבל חיזיון שעליו להצית את מסגד אל-אקצא על מנת לזרז את בניית בית המקדש השלישי ובכך להביא לחזרתו של ישו.

יותר מרגשת מהירח

ירושלים מרגשת אסטרונאוטים. ליתר דיוק, אסטרונאוט מסויים, ניל אמסטרונג האסטרונאוט הראשון שדרך על אדמת הירח הודה שהוא נרגש יותר לדרוך על המדרגות שהובילו לבית המקדש (מכיוון שישו הלך עליהם) מאשר שהתרגש לדרוך על אדמת הירח.

רובע סודי

הרובע הארמני בירושלים ברובו סגור לביקור כי משמש למגורים של הקהילה הארמנית ברובע.  העם הארמני הוא העם הראשון שקיבל את הנצרות במאה ה4. אפשר להציץ על המתחם הסודי בתצפית ממגדל דוד ולראות את מבני הכנסיות , בית הספר והמנזרים. אפשר לבקר ברובע הארמני רק לחצי שעה בין השעות שלוש לשלוש וחצי ולהכנס לכנסיית סנט ג'יימס.

סלפי של החיים

אחת מהנקודות הכי פוטוגניות שתמצאו בירושלים היא במפגש בין כנסיית הדורמיציון לקבר דוד בהר ציון. אם יתמזל מזלכם תוכלו להצטלם בפינת הרחוב עם השפיץ של הכנסייה ממש כמו שהתיירים שלי הצליחו להצטלם.

סלפי של החיים
הפינה הפוטוגונית ביקום
מחכים לתזמון שבו אין אף תיירים באופק ומצטלמים מהר

פניה בנושא טכני

פניה טכנית באתר
01 חיפוש
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram