skip link
דלג על התפריט
הכנת סבונים טבעיים

שיעור 5 | צפיתי בקורס, איך מתחילים? טיפים לסבונאית המתחילה

אחרי שצפית בכל ההדרכות המקדימות ואולי גם הצצת במתכונים עצמם, הגיע הזמן להכין את הסבון שלך בעצמך בפעם הראשונה. זה יכול להיות קצת מבלבל ומלחיץ אז בואי נעשה קצת סדר:

1. עבודה בצורה מסודרת תקל על הכנת הסבונים באופן משמעותי, דרך אגב, גם היום כשאני מכינה סבונים, אני עובדת בשיטה הזאת.
הדפיסי את המתכון, כולל כל החומרים של המתכון.
וודאי שיש ברשותך את כל החומרים, הכלים והתוספים למתכון שלך.
שקלי והכיני את כל החומרים מראש: את השמנים המוצקים והנוזליים, את השמנים האתריים, את המים והסודה הקאוסטית.
הניחי אותם לפניך לפי סדר הפעולות.
בכל פעם שאת משתמשת באחד החומרים אותם כבר הוספת לסבון, סמני בדף של המתכון.
שניה לפני שאת מוזגת את הסבון עברי שוב על המתכון. אנא וודאי שהוספת את כל החומרים ואף רכיב לא נשכח מאחור, כולל השמנים האתריים שאותם הכי קל לשכוח.

2. בפעמים הראשונות אני ממליצה לך להשתמש בכלים שיש  לך כבר בבית, אם חסרה לך תבנית מסויימת לא הייתי דוחה את הכנת הסבונים בשל כך.
לא חייבים להשתמש בתבניות מקצועיות, לפחות לא בפעמים הראשונות. אפשר למחזר אריזות משומשות, כמו תבניות מקרטון חלב ריק או אריזת חטיף פרינגלס ריקה או להשתמש בתבניות שקעים של סיליקון.
מה שכן חשוב הוא שהכלים הבסיסיים שישמשו אותך בהכנה ישארו רק להכנת הסבונים: בלנדר מוט, לקקן סיליקון, מטרפה וכמה כדים מפלסטיק לערבוב הסבון.

3. לכי על פשוט – בפעמים הראשונות תכיני סבון פשוט בצבע אחד בלי סוגים רבים של שמנים, שמנים אתריים ועיצובים מסובכים. כך, תוכלי להמקצע ולשלוט בטכניקה של הכנת הסבון.
ברגע שתרגישי שאת שולטת בתהליך ההכנה של הסבונים תתחילי בהדרגה וגווני בעיצובים וטכניקות נוספות.

4. התחילי בכמות קטנה של סבון, בסביבות ה 300-500 גרם שמן, אם לא יצליח לך לפחות לא בזבזת כמות גדולה של חומר יקר.
שימי לב לא להכין כמות קטנה מכך כדי שתצליחי בערבוב הסבון.

5. תפני לך זמן מספיק זמן שיהיה מוגדר אך ורק כדי להכין את הסבון הראשון שלך. כך, תהני מתהליך ההכנה בלי לחץ של זמן, בסביבה רגועה בלי ילדים או בעלי חיים, שיכולים להסיח את דעתך.

6. השתמשי בחומרים איכותיים שנרכשו מספק אמין ושמתאימים להכנת מוצרי קוסמטיקה וסבונים.
את הסודה הקאוסטית לדוגמה חשוב לרכוש אצל ספקים שמוכרים חומרי גלם לקוסמטיקה ולא בחנויות של חומרי בניין.
השתמשי בשמנים אתריים או בריחות שידוע לך בוודאות כי הם מתאימים להכנת סבונים טבעיים.

7. הקפידי לעבוד לפי הסדר ולפי ההנחיות שקיבלת בקורס, לדוגמה:
ערבוב החומרים בטמפרטורה הרצויה.
שקילה מדוייקת של כל החומרים, על משקל אמין שיתן לך תוצאות מדוייקו.ת

8. אל תוותרי והשתמשי בכל עזרי הבטיחות שצריך כדי לשמור על בריאותך: משקפי מגן, מסיכת אבק  וכפפות ובדגים ארוכים. בנוסף, עקבי אחרי כל הוראות הבטיחות של עבודה עם הסודה הקאוסטית בדיוק כפי שאני מדגימה בקורס.

9. החזיקי יציב את בלנדר המוט, אל תרימי אותו מחוץ לתערובת הסבון אחרת הכל ישפריץ החוצה מה שיכול לגרום לכוויות בעור. הכי מומלץ להשתמש בכד גבוה וצר כך יקטנו הסיכויים שלכם להשפרצה של הסבון מחוץ לכלי.

10. הכנת סבון טבעי מוצק מאפשרת לך להתנסות בסבלנות ודחיית סיפוקים, ממליצה לך להמתין ולא למהר להוציא את הסבון מוקדם מדי מהתבנית כשהסבון עדיין רך מדי , אני ממליצה להשאיר את הסבון בתבנית לפחות ל48 שעות לפני החילוץ.


אם הסבון לא יצא בדיוק כמו שרצית, אל תזרקי! אני בטוחה שהוא עדיין יהיה נעים מאוד לשימוש. ואם בכל זאת את רוצה אפשר לחתוך אותו לחתיכות קטנות ולהוסיף לסבון הבא שלך, זה נקרא עיצוב סבון קונפטי וניתן להכין ככה עיצובים נהדרים.

בפעם הראשונה שהכנתי סבון עשיתי את כל הטעויות האפשריות, העבודה שלי הייתה מבולגנת, המון כלים וארכה שעות טובות של הכנה (אני ממש לא מגזימה, לקח לי כמה שעות של הכנה). סיימתי את הכנת הסבונים מותשת, אבל היי, הכנתי סבון בעצמי!

אני בדיעה שהכנת סבונים יכולה להיות דבר שבשגרה ולכן חשבתי על הטיפים האלה,  כדי שיקלו עליך, יחסכו לך זמן ועלויות של חומרים יקרים ויהפכו את ההכנה של הסבונים שלך למהנה וחוויתית. והכי חשוב? בסוף יצא לך סבון מושלם כפי שתכננת.

מאמרים נוספים בקטגוריה

1 2 3 5
התכנית להכנת מוצרים טבעיים 

השאירי פרטים ליצירת קשר

רוצה כבר להתחיל להשתמש במוצרים טבעיים כל מה שצריך זה להשאיר פרטים, אני אצור איתך קשר בהקדם. 
הקורס להכנת מוצרים טבעיים
chevron-downarrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram