כניסה

איך מכינים סבון טבעי

סבון טבעי נוצר כתגובה כימית בעקבות שילוב של שמנים בסיסיים שמעורבבים עם נוזל וסודה קאוסטית. בסוף תהליך הסבוניפיקציה, הסודה הקאוסטית מתחברת יחד עם השמנים והמים ונוצרת מולקולה חדשה של סבון. הסבון נחשב לבריא לשימוש משום שאין בו חומרי צבע, ריח או תוספים מזיקים שנמצאים בהרבה סבונים מוצקים תעשיתיים ועשויים להזיק לעור. כל החומרים בסבון הינם […]
מאת | צוות | תמי תמי

סבון טבעי נוצר כתגובה כימית בעקבות שילוב של שמנים בסיסיים שמעורבבים עם נוזל וסודה קאוסטית. בסוף תהליך הסבוניפיקציה, הסודה הקאוסטית מתחברת יחד עם השמנים והמים ונוצרת מולקולה חדשה של סבון. הסבון נחשב לבריא לשימוש משום שאין בו חומרי צבע, ריח או תוספים מזיקים שנמצאים בהרבה סבונים מוצקים תעשיתיים ועשויים להזיק לעור. כל החומרים בסבון הינם טבעיים.

קיימות כמה שתי שיטות להכנת סבון מוצק, 2 השיטות העיקריות הן השיטה חמה והשיטה קרה, כאשר יש ביניהן הרבה מן המשותף.

בשתי השיטות יש שימוש בסודה קאוסטית ומים מזוקקים אשר מעורבבים עם שמנים מוצקים ונוזליים, בסוף התהליך של שתי השיטות יש להגיע לשלב התלמים.

ההבדל המשמעותי ביניהן טמון בשלב ההכנה ובאופן שבו מחממים את התערובות שמשפיע על זמן ההכנה ועל המרקם של הסבון.

בשיטה הקרה, המרקם הסופי של הסבון שנוצר הוא רך ונוזלי , מרקם זה מאפשר גימור של עיצוב מורכב וחלק. בשיטה החמה לעומת הזאת, המרקם של הסבון יוצא דחוס ונותן לו מראה גבשושי שקשה יותר לעצב והעיצוב המוגמר הוא גס.

האם זה קשה להכין סבון?

בהתחלה זה עשוי להראות תהליך מורכב וקשה אבל לאחר ההתנסות הראשונית החוויה של יצירת סבון מוצק הופכת לקלה ומהנה מאוד. בכל מקרה חייבים להקפיד לעבוד לפי השלבים ולהקפיד על כללי הבטיחות.

במשך הרבה שנים הכנתי סבונים טבעיים עבור עבורי, עבור בני משפחתי וחברים. לאט לאט צברתי ידע וניסיון ולאחר התמחות בתחום פיתחתי שיטה קלה ומהירה להעברת הידע של הכנת סבונים אורגנים.

אנחנו משתמשים בסבון בכל יום מספר רב של פעמים, לשטיפת הידיים, הגוף והפנים. עצרתם פעם להבין מה יש בסבון? ממה הוא עשוי? האם הוא טוב לבריאות שלכם?

הסבון הרגיל התעשייתי או בשמו האמיתי "אל-סבון" שרובנו משתמשים בו מכיל חומרים סינטטיים כמו צבעים, ריחות ועוד חומרים שיכולים להזיק לבריאות שלנו ולשבש את תפקודו.

סבון טבעי לעומת זאת עשוי מחומרים טבעיים בלבד, חומרים שלא רק שאינם מזיקים לעור ולבריאות שלנו, אלא גם מעשירים אותו בחומרים בריאים ומזינים. כשאנחנו מגדירים סבון טבעי, אנחנו מתכוונים לכך שהסבון עשוי מרכיבים טבעיים בלבד. כלומר, החומרים בהם משתמשים להכנת הסבון מקורם מהטבע והם יכולים להיות גם בכבישה קרה או בגידול אורגני.

פניה בנושא טכני

פניה טכנית באתר
01 חיפוש
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram