skip link
דלג על התפריט
סבון טבעי

היתרונות הבריאותיים בשימוש בסבון טבעי

הרבה פעמים מי שמשתמש בסבון הרגיל התעשייתי לא עוצר לחשוב שאולי יש בו חומרים שיכולים להזיק, נכון שסבון תעשייתי הרבה יותר זמין, נוח וזול, הוא ריחני וגורם לנו להרגיש נקיים, אבל ממש חשוב להבין שחלק מהחומרים ממנו עשויים הסבונים המסחריים יכולים להיות מזיקים או רעילים.

אנשים סובלים מעור יבש, מגורה, רגיש או מחלות עור שונות, שימוש בסבון ממרכיבים טבעיים יכול בהחלט לשפר באופן משמעותי את התחושה וחוסר האיזון בעור או לעזור לרפא בעיות עור רבות, רק מעצם השימוש בסבונים טבעיים עדינים שלא מייבשים את העור.

כדי להבין מה היתרונות של שימוש בסבון טבעי, נתחיל בלהסביר איך סבון טבעי מנקה את העור:
בתהליך הכנת הסבון, בו חומצות השומן באות במגע עם סודה קאוסטית, בתהליך הסבוניפיקציה נוצרת מולקולה חדשה שהיא מולקולת הסבון.
מולקולת הסבון מורכבת משרשרת ארוכה של מולקולות דוחות מים וקצה של מולקולות אוהבות מים.
הסבון בא במגע עם העור ומנקה אותו כך שהוא נקשר אל הלכלוך והשומן מצד אחד ולמים מצד שני, הוא נצמד ללכלוך השומני שעל גבי העור ולמעטפת החיידקים השומנית שנשטפים לאחר מכן במים.

איזה יתרונות בריאותיים חשובים יש לשימוש בסבון טבעי?

היתרון הכי משמעותי בשימוש בסבון טבעי לניקוי הגוף הוא באופן הניקוי שלו.
סבון טבעי מנקה את העור בכך שהוא נצמד ללכלוך השומני שעל גבי העור, מסיר אותו בעדינות ואינו פוגע בשכבת השומן הטבעית של הגוף.
בצורה זו הוא לא מייבש או משבש את איזון השומן הטבעי של העור שהוא קו ההגנה החיצוני של הגוף.

בנוסף, לסבון טבעי ניתן להוסיף חומרים נוספים שאמנם אינם הכרחיים להכנת סבון אך הוספתם מעניקה תכונות שונות לסבון בהתאם לחומרים שהוספו:
מלח הימלאיה או בוץ ים המלח – חומרים טבעיים עשירים במינראליים
פילינג – יכול להיות עשוי מצמחים או חלקים בוטניים שטחונים דק מאוד, בשימוש בסבון עם פילינג עוזר לשמור  על עור חלק, מסיר עור מת ומאפשר לקרם הלחות ולחומרי ההזנה שבו להיספג בעור ביתר קלות ויעילות
חימרים – מטהרים, מנקים ומסירים עור מת, בעלי תכונות אנטי אייג’ינג, שעוזר לחדש תאי עור,  מפחיתים דלקתיות, משפרים את הגמישות ואת זרימת הדם של העור, פעולת המינרליזציה שלהם מצוינת להסרת עודפי שומן והפחתת נקבוביות שחורות
שמנים אתריים – מעניקים ריח נפלא לסבון ובנוסף בעלי תכונות מגוונות בטיפול וריפוי העור ושיפור מצב הרוח.
פחם פעיל – בעל יכולת ספיחה משמעותית של רעלים ולכן סופג את השמן העודף יחד עם הלכלוך מן העור, הוא נהדר בניקוי נקבוביות עור הפנים מבלי ליבשו.

סבון טבעי

למה כדאי להמנע מסבון תעשייתי?

דבר ראשון צריך להבין שרוב החומרים שאנחנו קוראים להם סבון אינם באמת סבון, אלא אל-סבון, שהם דטרגנטים סינטתיים שמטרתם לפרק שומנים, רק לסבון שמיוצר משמנים וחומצות שומן ניתן לקרוא סבון.

אל-סבון מיוצר מפטרוכימיקלים שמיוצרים מפסולת של תהליך זיקוק הנפט, אנשים אוהבים מוצרים שעשויים מחומרי ניקוי סינתטיים מכיוון שהם יוצרים הרבה קצף, שמקושר גם עם יכולת הניקוי. Sodium Laureth Sulfate (SLES) הוא דוגמה לדטרגנט סינטטי שמיוצר כאשר שמן קוקוס מעובד עם פטרוכימיקלים.
כימיקלים אלו יכולים לגרות את העור ולהסיר ממנו את השמנים הטבעיים שלו, לזהם את הקרקע ולגרום חוסר איזון במערכות ההורמונליות של הגוף שלנו. בנוסף לתכונת הניקוי האגרסיבית, מוסיפים למוצר ריחות סינטתיים (FRAGRANCES), פראבנים ועוד חומרים מזיקים.

אמנם לא כל הסבונים התעשיתיים מכילים את כל הכימיקלים שהוזכרו, אבל זה די ברור שהדרך הקלה ביותר להימנע מהכימיקלים המזיקים בסבון ובמוצרי הטיפוח והקוסמטיקה שלך היא פשוט לדלג על המוצרים האלה לגמרי ולהכין אותם בעצמך.

מאמרים נוספים בקטגוריה

התכנית להכנת מוצרים טבעיים 

השאירי פרטים ליצירת קשר

רוצה כבר להתחיל להשתמש במוצרים טבעיים כל מה שצריך זה להשאיר פרטים, אני אצור איתך קשר בהקדם. 
הקורס להכנת מוצרים טבעיים
chevron-downarrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram